Questy

Poniżej znajdują się gotowe questy –  nietypowe przewodniki. Proponujemy wydrukować pierwszą stronę, przełożyć kartkę w drukarce i następnie wydrukować stronę drugą. Po złożeniu kartki na trzy części, przewodnik będzie gotowy i łatwy w użyciu.

QUEST-Barokowe-ślady-1

Wyprawa pokazuje turyście lubawski barok z rzeźbami z epoki i wyjątkowym, cennym wnętrzem kościoła. Wiedzie wokół rynku kierując się potem w okolice świątyni.

QUEST Czeski święty na chełmskim rynku (pobierz pdf.)

Wyprawa opowiada o mieszkańcach Chełmska, tkaczach, kupcach i mieszczanach. O latach bogactwa i upadku.

QUESTMarciszowska-stacja-węzłowa-1

Wyprawa opowiada historię największego w XIX w. w Sudetach węzła kolejowego.

QUEST Na skraju świata (pobierz pdf.)

Wyprawa opowiada nie tylko o interesujących zabytkach, ale wskazując na nie opowiada o interesujących i barwnych postaciach mieszkających w Okrzeszynie.

QUEST-Spacer w Zaworach (pobierz pdf.)

Wyprawa wiedzie ładnym, choć niewielkim wąwozem oraz fragmentem żółtego szlaku wprost do gospodarstwa  agroturystycznego „Zieleń”.


QUEST-Ścieżki św. Anny (pobierz pdf.)

Wyprawa zaczyna się w agroturystyce, by potem opowiadać o historii kaplicy św. Anny, której kult był mocno rozwinięty w tej okolicy. Z kaplicy Wyprawa wiedzie przez chełmski rynek wprost do 12 Apostołów.

QUEST Ta inna historia Lubawki (pobierz pdf.)

Wyprawa przedstawia historię mieszkańców Lubawki związaną z pożarami i powodziami, które nękały miasto naprzemiennie od stuleci.

QUEST Tu gdzie anioł mówi dobranoc (pobierz pdf.)

Wyprawa opowiada o miejscu rzadko uczęszczanym przez turystów. Wiedzie wokół kościoła i przez zabytkowy cmentarz, pokazując to, czego nie opisują przewodniki.

QUEST Willmann Casanova co przyjechał do Krzeszowa (pobierz pdf.)

Wyprawa opowiada o najsłynniejszym malarzu śląskiego baroku Michaelu Willmannie, który mieszkał i tworzył w Krzeszowie przez wiele lat. Był nie tylko śląskim Rafaelem, ale ciekawą i barwną postacią.

QUEST Chełmska bomba (pobierz pdf.)

Wyprawa opowiada o Domach Tkaczy Śląskich zwanych 12 Apostołami, oraz o pracujących w Chełmsku Śląskim w XVIII w. tkaczach.

QUEST Kamiennogórskie artystyczne dusze (pobierz pdf.)

Wyprawa przedstawia kilku artystów kamiennogórskich, którzy sławę i uznanie zdobyli w regionie i świecie. Tu się urodzili i wychowywali.

QUEST Kuracja sokołowska (pobierz pdf.)

Wyprawa polega na odnajdywanie zabytków dawnego uzdrowiska na terenie Parku dr Roemplera.

QUEST Magiczny pałac (pobierz pdf.)

Wyprawa opowiada o części odkrytych freskach na ścianach pałacu w Ciechanowicach.

QUEST Pawilon na wodzie (pobierz pdf.)

Wyprawa opowiada o miejscu odpoczynku opata Bernarda Rosy – pawilonu położonego na skraju lasu w Krzeszowie.


QUEST Dwa kościoły (pobierz pdf.)

Wyprawa wiedzie wokół dwóch kościołów we wsi Miszkowice, z których jeden, dawniej był jednym z piękniejszych w regionie, a teraz jest jedynie strzępem ścian. Drugi przyciąga uwagę szczegółami architektonicznymi.  Wyprawa opowiada o  jego historii.

QUEST Karczma i pałacyk (pobierz pdf.)

Wyprawa prowadzi wąskimi uliczkami wsi opowiadając  o niezwykle cennym, a wyjątkowo licznym w Miszkowicach  budownictwie ludowym Sudetów.

QUEST-Szlak-Zedlitzów-1

Wyprawa opowiada historię kościoła św. Katarzyny, jego opiekunów oraz rodu, do którego Marciszów przed wiekami należał.

QUEST-Złota-wieś-nad-zalewem-1

Wyprawa opowiada o historii sołectwa Bukówka, o ciekawostkach, które można znaleźć w wiosce, oraz o zwierzętach, które tu mieszkają.

 

 

Wyprawa odkrywców - Czar Czarnowa

Wyprawa prowadzi przez malowniczo położoną wieś Czarnów w Rudawach Janowickich, która skrywa w sobie wiele ciekawych miejsc i tajemnic wartych odkrycia. 

Wyprawa zabiera ciekawych okolicy wędrowców przez Dolinę Żywicy Wyprawa odkrywców - od Valenttina między Rudawami Janowickimi a Wzgórzami Bramy Lubawskiej.

Komentarze są wyłączone.