Kamiennogórskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Razem

konie 014Tytuł projektu : „ Przygoda w siodle II”

Wartość dofinansowania:  4 500,00 zł

Wartość całkowita : 7 685,49 zł

Czas realizacji:  01.06.2013 -30.09.2013

Cel:

– integracja rodzin i grup społecznych oraz wspieranie i zacieśnianie więzi społecznych

– nabywanie fachowej wiedzy umiejętności jeździeckich i poznaniu szlaków konnych na terenie gminy

Realizacja obejmowała m.in. :

W projekcie wzięło udział blisko 300 osób w tym ok. 140 dzieci w bardzo różnych grupach wiekowych i o różnych umiejętnościach jeździeckich. W związku z tym uczestnicy zostali podzieleni na grupy. Ze starszymi dziećmi zajęcia prowadzone były codziennie od wtorku do piątku w okresie trwania projektu. Zajęcia te miały charakter indywidualny, których celem była nauka jazdy konnej a tym samym przygotowanie uczestników do wyjazdu w teren. Natomiast z młodszymi dziećmi i ich rodzicami zajęcia prowadzone były w sobotę i niedzielę. Te zajęcia miały za zadanie oswojenie dzieci z końmi, nauczenia ich zasad w obchodzeniu się z tymi zwierzętami oraz nabycie podstawowych wiadomości na temat jazdy konnej i zasad bezpieczeństwa.

Na uroczyste podsumowanie projektu zorganizowana została wspólna, integracyjna impreza wraz z poczęstunkiem (w formie grilla). Dzieci tradycyjnie otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki (bransoletki z podkową i konikiem) oraz słodycze. Realizacja projektu sprawiła wszystkim ogromną radość, a w szczególności najmłodszym uczestnikom projektu.