Finały lokalnych inicjatyw

Finał w Starych Bogaczowicach

 

W sobotę 19 września 2015 r. odbyło się podsumowanie projektu „Ogniska Czar” – impreza integracyjna skierowana do seniorów z terenu gminy Stare Bogaczowice i nie tylko, który był realizowany w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Rozwoju Gminy Stare Bogaczowice. Na spotkanie przybyło kilkadziesiąt osób. Projekt ten realizowany w ramach rządowego Programu Na Rzecz Aktywności Osób Starszych obejmował stworzenie miejsca spotkań. W jego ramach na stadionie sportowym w Starych Bogaczowicach powstało miejsce na bezpieczne ognisko wraz ze stołami i ławami z którego będą korzystać nie tylko seniorzy. W trakcie finalnej imprezy przygotowanej wspólnie ze Stowarzyszeniem, przy obecności władz gminy odbyło się pieczenie kiełbasek, kilka zabawnych konkursów – potyczki jajeczne seniorów i wspólne śpiewanie przy udziale wałbrzyskiej Loży Trubadurów Górskich.

Serdecznie dziękujemy p. prezesowi RSP „Przyszłość” w Starych Bogaczowicach za ufundowanie jaj i wsparcie naszego przedsięwzięcia.

Miejsce dostępne jest dla WSZYSTKICH mieszkańców, znajduje się w lewym górnym rogu stadionu sportowego w Starych Bogaczowicach.

20150916_161053 SONY DSC SAM_2594

„Zdobywanie Korony Ziemi Marciszowskiej”

W październiku kolejna grupa seniorów zakończyła projekt inicjatywy mobilizującej aktywność obywatelską seniorów. Tym razem postawiono na wspólne zdobywanie czterech szczytów okalających Kotlinę Marciszowska tj. Wołek, Turzec, Wielka Kopa i Kręglak. Seniorzy przed wyprawami sami ułożyli plany i trasy wyjść. W wycieczkach udział wzięło 23 seniorów, na zakończenie każdy otrzymał pamiątkowy dyplom i medal. Gratulujemy!

Zdjęcie nr1 Zdjęcie nr2 Zdjęcie nr3

Zdjęcie nr4

Komentarze są wyłączone.