Stowarzyszenie Seniorów „ Atrakcyjni”

Stowarzyszenie Seniorów  „ Atrakcyjni”

Tytuł projektu : „ Bądźmy Aktywni”

Wartość dofinansowania:  3 000,00 zł

Wartość całkowita : 4 635,01 zł

Czas realizacji: 01.10.2013- 31.12.2013

Cel:

– poprawa ogólnej  sprawności fizycznej wśród grupy docelowej, a także zwiększenie wiedzy prozdrowotnej

Realizacja obejmowała m.in. :

Stowarzyszenie Seniorów „Atrakcyjni” w Czarnym Borze realizując projekt zorganizowali zatrudnienie trenerki gimnastyki, która dostosowała układ dla osób 50+ i w ciągu 3 m-cy        2 razy w tygodniu prowadziła  zajęcia gimnastyczne usprawniające układ narządów ruchu.        W zajęciach brali  udział nie tylko członkowie stowarzyszenia ale i chętne osoby z terenu gminy. Stowarzyszenie dokonało również zakupu sprzętu do ćwiczeń w ilości 25 kpl.( kijki nordic walking do marszów relaksacyjnych, karimaty do ćwiczeń oraz hantle o zróżnicowanym ciężarze). Odbywały się spotkania w plenerze, marsze o kijkach do ciekawych miejsc naszej Gminy ( średniowieczna baszta z XII wieku, kapliczka z XVII wieku i marsz do Krzeszowa celem zwiedzania zabytków).