Modernizacja szlaku konnego

LOGO_LOKALNE_PARTNERSTWA_PAFW_RGBNa terenie powiatu kamiennogórskiego od września trwają prace nad renowacją i modernizacją istniejącego szlaku konnego. Dokonywane są niewielkie uzasadnione zmiany przebiegu, odnawiane są miejsca postojowe, oraz przemalowywany jest kolor, którym dotychczas oznaczany był szlak. Pomarańczowy zostaje zamieniony na zielony, ponieważ zgodnie z nowymi przepisami PTTK lokalne szlaki mają być oznaczane właśnie tym kolorem. Prowadzone są również prace nad wytyczeniem nowego odcinka szlaku konnego, który ma być poprowadzony z Czarnowa przez Przełęcz Kowarską, Niedamirów do Lubawki. Odcinek ma mieć około 20 km.

Modernizacją i wytyczeniem nowego odcinka szlaku zajmuje się firma Górska Turystyka Konna i Hipoterapia „KONIEWO” Ewy Dębskiej z Dębrznika. Działania realizowane są przez Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne GRANICA w ramach projektu pt.: „Turystyka wyjątkową wizytówką Ziemi Kamiennogórskiej”, przedsięwzięcia dofinansowanego ze środków Programu „Lokalne Partnerstwa PAFW” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

na trasie lokalnego szlaku nowe, zielone oznaczenie szlaku