Ostanie poprawki w tekście, kropka nad i.

dzialajlokalnie_logotypy_ostOstatnie warsztaty pt.: „Turystyka wyjątkową wizytówką Ziemi Kamiennogórskiej” odbyły się w marciszowskiej i krzeszowskiej szkole. Młodzi ludzie podczas ostatnich zajęć poprawiali teksty, dopisywali, zmieniali i uzupełniali o nowe, czasem zaskakujące tytuły. Podczas trzech poprzednich zajęć powstawały nietypowe przewodniki po wsiach, młodzież wybierała teren, po którym chciałaby poprowadzić turystów i układała rymy. Na ostatnim spotkaniu był czas na poprawki i ułożenie hasła.

W Marciszowie pod okiem pani Małgorzaty Bednarek młodzież napisała trzy questy – Wyprawy Odkrywców. Pierwszy to historia kolei pt.: „Marciszowska stacja węzłowa”, druga Wyprawa powiodła „Szlakiem Zedlitzów”, a trzecia prowadzi pałacowymi salami w Ciechanowicach i nosi tytuł „Magiczny pałac”.

Natomiast uczniowie krzeszowskiego gimnazjum wraz ze swym opiekunem panem Grzegorzem Popko napisali dwa ciekawe questy: „Krzeszów jest wciąż w modzie, bo mamy Pawilon a Wodzie” oraz opowieść o M.Willmannie pt.: „Willman Casanova co przyjechał do Krzeszowa”.

Uczniowie nagrodzeni zostali za swoją pracę nagrodami rzeczowymi.

Wszystkie Wyprawy dostępne będą niebawem na naszej stronie oraz w gospodarstwach agroturystycznych i w biurze Stowarzyszenia „Granica”.

Projekt powstał dzięki dofinansowaniu ze środków Programu „Lokalne Partnerstwa PAFW” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.