Stowarzyszanie Rozwoju Gminy Marciszów „Pałac i Zamek w Ciechanowicach”

Tytuł projektu :  „Historia  mojej wsi „Stokrotki 03

Wartość dofinansowania:  3 000, zł

Wartość całkowita : 3 750, 00 zł

Czas realizacji: 01.06.2013- 31.10.2013

Cel:

– integracja międzypokoleniowa mieszkańców  wsi Ciechanowice

– aktywizacja społeczności oraz zwiększenie zainteresowania historią wsi i historią regionalną poprzez poznanie dziejów i tradycji lokalnych

Realizacja obejmowała m.in. :

W ramach projektu zorganizowano spotkania międzypokoleniowe, wycieczki po ciekawych zakątkach wsi, konkursy i prace porządkowe. We wrześniu zorganizowano uroczyste obchody 810 lat Ciechanowic. Z tej okazji odsłonięto pamiątkową płytę, wmurowano kapsułę czasu, w której umieszczono podpisy mieszkańców, przesłanie dla potomnych i wycinki z prasy. Zaprezentowano wystawę fotograficzną „Ciechanowice dawniej i dziś” i wystawę rękodzieła lokalnych artystów. Odbył się festiwal piosenki patriotyczno-żołnierskiej i marszobieg na 810 m. Uroczystość zakończyła się wspólną zabawą. Powstał film o Ciechanowicach. Nasze działania zintegrowały mieszkańców, wzbogaciły ich wiedzę  o   historii wsi, a pamiątkowa płyta stanowi  atrakcję turystyczną.