Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Opawa, „Być Bliżej Siebie”

opawaMieszkańcy Opawy postawili na integrację przez wspólną zabawę. Na miejscowym stadionie zorganizowali Dzień Opawiaka zapewniając zabawy dla osób w każdym wieku. Mieszkańcy wsi mogli ponownie wspólnie spędzać czas. W części zabaw uczestniczyły wielopokoleniowe rodziny, w innych drużyny złożone z sąsiadów i znajomych.

Rozgrywki sportowe przyciągnęły kilkudziesięciu mieszkańców, którzy wspominali, że w przeszłości zabawy były codziennością. Specjalnie na tę imprezę reaktywował się wiejski zespół ludowy.

Podczas kolejnego spotkania odbyły się warsztaty wikliniarskie. Projekt zakończyły wspomnienia najstarszych mieszkańców wsi. W świetlicy opowiedzieli najmłodszym o pierwszych, powojennych latach spędzonych we wsi. Podczas spotkania zaprezentowano również zdjęcia ze zbiorów pierwszych  mieszkańców Opawy.