Warsztaty „Haft wstążeczkowy”

plakat warsztaty haft-page-0Fundacja Edukacyjno – Społeczna „Polny Kwiat” z terenu gminy Stare Bogaczowice złożyła projekt pt. „Pasje łączą pokolenia” do Programu Działaj Lokalnie, który realizowany jest za pośrednictwem Stowarzyszenia Kulturalno – Społecznego „Granica” z Lubawki.  Gminne Centrum Edukacyjno – Społeczne jest partnerem Fundacji w tym projekcie.

Fundacji udało się pozyskać na ten cel ponad 5 tys. złotych. Głównym celem zadania jest poprawa jakości życia społeczno – kulturalnego młodzieży i osób starszych poprzez udział w warsztatach z rękodzieła ludowo – artystycznego. Celami szczegółowymi zadania są: zagospodarowanie czasu wolnego młodzieży i osób starszych w sposób kreatywny, pożyteczny i aktywny, poprawa sprawności manualnej młodzieży i osób starszych, rozwijanie u nich kreatywności i otwartości na piękno sztuki, integracja młodzieży z osobami starszymi. Dobrem wspólnym będzie nawiązanie pozytywnych relacji młodzieży z osobami starszymi, wzrost szacunku młodych do osób starszych.

W ramach projektu odbędą się warsztaty z rękodzieła, dzięki którym uczestnicy nauczą się m.in. wykonywać biżuterię z filcu i lnu, pamiątki i ozdoby z decoupage, haftu wstążeczkowego. Na zakończenie podczas Targów Lokalnej Twórczości będzie możliwość zaprezentowania swoich umiejętności a także poznania osób z pasjami z ościennych gmin. Wspólnie spędzony czas powinien zaowocować nowymi znajomościami i umiejętnościami, będzie możliwość wymiany wiedzy i doświadczeń międzypokoleniowych. Zadanie będzie realizowane w okresie wrzesień – grudzień 2014 w budynku Gminnego Centrum Edukacyjno – Społecznego w Starych Bogaczowicach. Pierwsze zajęcia w ramach projektu odbędą się 16 i 17 września – warsztaty „Haft wstążeczkowy” w godz. 15.00 -17.00 w  GCES Stare Bogaczowice.

Zapraszamy!