KONIEC ÓSMEJ EDYCJI

Dnia 27 lutego w Domu Kultury w Lubawce odbyła się Gala podsumowująca Program  Działaj Lokalnie VIII.

GrantobiorcyW roku 2013 na ósmą edycję programu, wpłynęło 20 wniosków z terenu gmin Marciszów, Mieroszów, Kamienna Góra, Czarny Bór , Lubawka i miasta Kamienna Góra. Komisja powołana przez Stowarzyszenie „Granica”, przyznała dotacje na 15 projektów. Gala była spotkaniem realizatorów projektów, sponsorów i zaproszonych gości. Z efektów wszystkich 15 działań powstał film, a przedstawiciele każdej organizacji podzielili się wrażeniami i najważniejszymi efektami zrealizowanego projektu.

Programowi Działaj Lokalnie towarzyszy konkurs „Opowiedz …”, w ramach którego grantobiorcy przygotowują filmy lub prezentacje pokazujące swoje projekty. Konkurs wygrało stowarzyszenie Przymierze im. Bernarda Rosy  z Lubawki, drugie miejsce zajęło Koła Łowieckiego Knieja z Lubawki. Zwycięskie filmy zostaną zgłoszone do konkursu ogólnopolskiego do Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce.  Ponadto przyznano 4 wyróżnienia dla: Stowarzyszenia Doliny Zadrny z Okrzeszyna, Stowarzyszenia Dolny Żywicy z Pisarzowic, Grupy nieformalnej „ Stokrotki z Ciechanowic oraz Fundacji In Situ z Sokołowska.  Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni otrzymali nagrody rzeczowe i upominki oraz dyplomy. Artystyczne efekty zrealizowanych projektów zaprezentował na scenie zespół dziecięcy „Kwiatuszki Lnu” z Chełmska Śląskiego oraz kapela Góralska Janicki z Czarnego Boru.